All Over The World ^^
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Skupina tinejdžera je pobjegla od kuće u potrazi za novim avanturama! Kreću na put oko svijeta, želiš im se pridružiti?


You are not connected. Please login or register

Vecita diskusija - Nightwish Old ili New Era???

2 posters

Go down  Poruka [Stranica 1 / 1.]

Lilibet M. Windsor

Lilibet M. Windsor

Pa?


Mislim da se fanovi oko ovog najvise spore, padaju tu teske reci po forumima zbog sukoba misljenja, a niko ne moze reci da je potpuno u pravu. Bar po meni.

Sudeci po kvalitetu muzike koju ovaj bend pravi, svi bi trebalo da se sloze da je to ranije zvucalo mnogo bolje, pre svega osecanije. Danas je Nightwish jos jedan u nizu komercijalnih bendova ciji spotovi se pustaju na MTV-u i zadobijaju mnostvo mladih fanova, koji zbilja nisu ni upuceni u pricu o ovom bendu.
Jeste, Tuomasova masta i dalje zivi, sto se moze videti u tekstovima koje je pisao za Dark Passion Play, no, nisu ni blizu onima sa ranijih albuma, gde je, slobodno mogu reci, utiskivao pecat svoje duse.
Danas svi krive Anette za to sto se desava. Ja bas mislim da je ona NAJMANJE kriva od svih onih koji su imali ikakve veze sa NW-om. Peva kako ume, ne iznosi toliko emocija jer ni pesme nisu previse emotivne (mozda jedino For The Heart I Once Had koju, mislim, ni ne izvode uzivo). A sto se tice opstepoznatog sakacenja starih pesama - treba kriviti Tuomasa sto to dopusta. To su njegova remek-dela, tako da smatram da bi trebalo da razmisli sta daje Olzonovoj da izvodi. Sramota je za Ever Dream, stvarno. No, naravno, ja razumem da je on vezan za svoje pesme, sto je potpuno normalno, ali zar dopustiti da zvuce tako? To je zaista smesno.
Mislim da je glupo od strane fanova da uporedjuju Tarju i Anette. Kako, za ime sveta, mogu uporedjivati njih dve, kad pevaju na POTPUNO drugaciji nacin? Isto kao kad bismo uporedjivali Rihannu i neku opersku divu.
Ali sto se pesama tice, ogromna je razlika. Pa i u old eri se vidi to skretanje ka komercijali. Samo uporedite AFF sa Once-om i sve ce biti jasno. Mada, ako uporedimo Once sa DPP-om, razlika je drasticna takodje. Ghost Love Score i The Poet And The Pendulum - obe muzicki neverovatne pesme, ali gde ima vise emocija? Ja smatram da je to GLS, a mislim da se vecina sa tim i slaze.
Tuzno je to u sta su se pretvorili. Prve pesme koje sam ja zavolela bile su one od AFF-a do OTHAFA-a, tacnije bas prva bese 10th man down (zato mi je i najdraza). Tako da sam se bas vezala za one neprikosnovene pesme poput Dead Boy's Poem, Swanheart, Walking In The Air, Wanderlust, Elvenpath, Beauty and the Beast, Passion and the Opera i mnoge druge sa gore pomenutih albuma. Tek kasnije sam kompletirala diskografiju i poslusala Century Child i Once.
I ta dva albuma jesu divna, ali nose dosta toga sto se promenilo, kako u nacinu pisanja pesama, tako i u odnosu clanova benda. I kasnije nastupa sve sto vam je poznato.
Anette je los izbor, ali sta je tu je. Nadam se da ce sledeci album biti bolji od DPP-a, ali nesto mi govori da ce biti jos teza komercijala, bas zbog filma za koji je pisan. Eto, jos jedan dokaz ka cemu streme - ka novcu.
Tuomas vise ne stvara muziku iz ljubavi, vec iz koristi, iako se naravno moram sloziti da dobro zvuci, ali me ne dotice ni priblizno kao muzika koju je nekada stvarao.

Emmeline B. Ivashkova

Emmeline B. Ivashkova
Admin

Ja ovdje mislim da nemam šta dodati. U potpunosti se slažem. Prije su bili puno bolji nego sada, ne samo zbog Tarje ( koja je definitivno uspjela svaku pjesmu da otpjeva savršeno i sa savršenom dozom emocija, a tačku na i dodaje to što ima presavršen glas. ), već i zbog pjesama koje su u to vrijeme bile puno bolje napisane i skladba je bila puno bolja. Tačno tako, sad su se previše okrenuli ka komercijali, svi gledaju samo vlastitu korist. Znate već kako kaže 'Slava i novac udaraju u glavu', to se desilo i njima. Ja volim svaki album, ali svaki, iz Old Ere. Pjesme su tako pune emocija i uspjevaju me dirnuti. Baš svaka to uspijeva. DPP , iz nove ere... ne znam. Ima dobih pjesama, sve su super ali nije kao prije. Osjetiš kako nešto nedostaje. Anettin glas je dobar. Stvarno super pjeva, ali nije za ovakav bend. Jednostavno nije. Više je vidim u nekom pop sastavu. Ali, iskreno mislim da Tarja ne bi mogla otpjevati neke od pjesama sa DPP-a kao što je Amaranth i sl.
Od novog albuma, iskreno ne očekujem mnogo. Jednostavno mislim da će biti isto puno okrenut ka komercijali , mislim možda se iznenadimo. Možda bude pjesama pisanih na stari način, pune emocija, ali čisto sumnjam.
Isto tako, slažem se s tim što Anette nije trebala prepjevavat stare pjesme. Očajno zvuči. Kada ju slušaš kako ih izvodi ne znaš šta bi radije- plakao ili se smijao. Ne mogu da vjerujem da su to dozvolili.

I za kraj moram da citiram :
Tuomas vise ne stvara muziku iz ljubavi, vec iz koristi, iako se naravno moram sloziti da dobro zvuci, ali me ne dotice ni priblizno kao muzika koju je nekada stvarao.

Lilibet M. Windsor

Lilibet M. Windsor

Da, bas za pop sstav. Evo benda u kom je pevala nekada.

https://www.youtube.com/watch?v=2xJ7RAeRxNc

Da, slazem se da Tarji ne leze pesme sa DPP-a, i sam Tuomas je morao prilagoditi pesme Anettinom glasu, sto je normalno. Ali, meni se ne svdja kako ona peva uzivo. Ne znam, navikla sam da sa Tarjom zvuce bolje uzivo, sad je obrnuto.
Nekako mi novi Nightwish ne predstavlja ono sto mi predstavlja stari.
Sto se vise upucujem u pricu o njima, shvatam da nije sve tako kako se cinilo. Oni NIKADA nisu bili prijatelji, pogotovo ne sa Tarjom. Ona je uvek bila ostavljena po strani na turnejama, nisu se brinuli ima li sve sto joj je potrebno. :/
Tuomas je slagao u otvorenom pismu da Tarja nije htela da odrzi onaj koncert u Juznoj Americi jer je sala bila mala. Taj koncert je BIO odrzan. Nisam mogla da verujem da je on takav. I ispao je fuksa jer ju je na takav nacin izbacio iz benda. Ipak su 9 godina proveli zajedno.
Tako da sam ja na Tarjinoj strani. Inace, smatram da su njeni albumi mnogo bolji od Tuomasovog, iako su njegovi tekstovi i dalje nenadmasni.

Sponsored content



[Vrh]  Poruka [Stranica 1 / 1.]

Similar topics

-

» Omiljeni album Nightwish-a

Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.